Zadzwoń 32 415 31 52
Zakład Stolarski Adrian Grzesik   /   47-400 Racibórz, ul. Ligonia 7
Odwiedź nasz profil na

Porady

Pielęgnacja mebli - czego używać do czyszczenia?

Rynek oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do pielęgnacji mebli drewnianych jak i laminowanych. Zawierają one wosk lub olej, który chroni meble przed wilgocią i kurzem. Jednak nie zawsze stosowanie takich preparatów to dobry pomysł. W przypadku użycia niektórych produktów ewentualna renowacja mebla w przyszłości może okazać się niemożliwa do zrealizowania. Jak więc czyścić meble? Najważniejsza zasada to: meble nie lubią wody. Można je przecierać tylko i wyłącznie wilgotną i zarazem miękką szmatką – najlepiej z mikrofibry – unikniemy wtedy brzydkich zarysowań. Woda z detergentami może powodować brzydkie odbarwienia, dlatego zaleca się mycie mebli czystą wodą.

Użytkowanie mebli - na co zwracać uwagę?

Stawianie bezpośrednio na drewnianej powierzchni na przykład szklanek, kubków z gorącymi płynami, szklanek z alkoholem lub butelek może skutkować pojawieniem się białego śladu na powierzchni elementu drewnianego. Pozbycie się takiego śladu jest praktycznie niemożliwe. Pamiętajmy więc o odpowiednich podkładkach pod napoje. Należy pamiętać również o ochronie mebli przed uszkodzeniami mechanicznymi, uderzeniami, wgnieceniami. Używając na przykład biurka wykonanego z drewna pamiętajmy aby nie pisać na kartce bez należytej podkładki. Niektóre rodzaje drewna są bardzo miękkie, a ślad odciśnięty przez długopis może okazać się niemożliwy do usunięcia.

Wpływ temperatury na drewno

Nagła zmiana temperatury niekorzystnie wpływa na drewno. Aby meble nie popękały nie powinniśmy stawiać ich blisko kominka lub kaloryfera, ponieważ meble takie będą przesuszone, co może objawić się ich deformacją. Podobnie będzie w przypadku wysokiej wilgotności. Nie powinniśmy wstawiać mebli np. do garażu na czas przeprowadzki bądź remontu, ponieważ zbyt wysoka wilgotność spowoduje, że meble wchłoną wodę z otoczenia, co również może się objawić ich deformacją. Warto o tym pamiętać, ponieważ pęknięć oraz deformacji nie da się usunąć.

W naszym zakładzie
wiele prac wykonujemy
w tradycyjny sposób

32 415 31 52
kom. 502 633 894
Zadzwoń
pn-pt 8:00-17:00
Stolarstwo Adrian Grzesik, 47-400 Racibórz, ul. Ligonia 7
© Stolarstwo Adrian Grzesik. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści lub zdjęć jest zabronione.
wykonanie ahagency.pl